Duatlon Břehy, 1. 5. 2013 - Dospělí (20-39)

# Name Country Team Prof. team Time Běh + depo Kolo + depo Běh
1. Mika Tomáš (1987) CZE Etriatlon Team --- 1:13:02,163 0:22:42,4 (2) 0:38:34,5 (2) 0:11:45,3 (8)
2. Minařík Petr (1976) CZE TITAN TRILIFE --- 1:13:27,313 0:22:37,7 (1) 0:40:01,2 (9) 0:10:48,4 (1)
3. Polanský Dan (1983) CZE SK OMT Pardubice --- 1:13:32,213 0:23:42,6 (7) 0:38:08,3 (1) 0:11:41,3 (6)
4. Wainer Jan (1976) CZE BKP --- 1:13:48,647 0:23:32,7 (5) 0:38:40,3 (4) 0:11:35,7 (3)
5. Ekl Tomas (1983) CZE IRON STARS BEROUN --- 1:13:58,92 0:23:34,5 (6) 0:38:50,1 (5) 0:11:34,3 (2)
6. Polan Lukáš (1988) CZE TRILIFE --- 1:15:33,703 0:23:44,2 (8) 0:39:53,7 (8) 0:11:55,8 (9)
7. Berka Martin (1987) CZE SK OMT Pardubice --- 1:15:38,44 0:23:14,2 (3) 0:40:47 (12) 0:11:37,3 (4)
8. Křivánek Josef (1979) CZE ROCKTECHNIK TRIATLON --- 1:15:44,387 0:24:27,6 (13) 0:39:02,7 (6) 0:12:14 (13)
9. Urbánek Michal (1977) CZE TRIEXPERT MILT racing team --- 1:16:11,067 0:24:50,3 (17) 0:38:38,1 (3) 0:12:42,6 (16)
10. Šneberger Jan (1985) CZE TTK Slavia VŠ Plzeň --- 1:16:15,22 0:23:45,9 (9) 0:40:16,8 (10) 0:12:12,6 (12)
11. Procházka David (1975) CZE IRON STARS BEROUN --- 1:17:22,49 0:24:30,2 (14) 0:40:29,1 (11) 0:12:23,2 (14)
12. Beránek Jiří (1983) CZE Individuální --- 1:17:52,397 0:24:19,5 (12) 0:41:36,3 (15) 0:11:56,7 (10)
13. Smith Matthew (1978) CZE Tri LAMY Brno --- 1:17:58,07 0:24:04,7 (11) 0:42:10,7 (17) 0:11:42,6 (7)
14. Kozel Tomáš (1982) CZE SK Slavia Praha --- 1:18:27,117 0:23:53,5 (10) 0:42:36,8 (19) 0:11:56,9 (11)
15. Kratochvíl Miloš (1975) CZE CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí --- 1:18:28,78 0:23:15,9 (4) 0:43:34,7 (22) 0:11:38,1 (5)
16. Sečka Ondřej (1984) CZE SK OMT Pardubice --- 1:19:01,497 0:24:34,6 (16) 0:41:39,4 (16) 0:12:47,5 (18)
17. Teplý Ondřej (1978) CZE HISPORT Team --- 1:19:33,377 0:25:52,6 (19) 0:41:14,5 (13) 0:12:26,3 (15)
18. Jaroš Jakub (1985) CZE KED Cyklomax X-tri --- 1:20:04,013 0:25:51,6 (18) 0:41:19,1 (14) 0:12:53,3 (19)
19. Palguta Roman (1977) CZE BKP --- 1:20:33,997 0:27:11,3 (24) 0:39:47,2 (7) 0:13:34,5 (22)
20. Malý Jiří (1980) CZE Lokomotiva Nymburk --- 1:20:37,7 0:24:30,3 (15) 0:43:21,9 (20) 0:12:45,5 (17)
21. Hartman Karel (1977) CZE SK OMT Pardubice --- 1:23:44,127 0:28:03,5 (26) 0:42:11 (18) 0:13:29,6 (21)
22. Zídka Aleš (1990) CZE --- --- 1:23:49,957 0:26:44,7 (21) 0:43:41,3 (23) 0:13:24 (20)
23. Jalovecký Michal (1977) CZE LABE TRI CLUB --- 1:23:56,437 0:26:57,6 (23) 0:43:23,7 (21) 0:13:35,2 (23)
24. Štumpf Eduard (1980) CZE 3D Fitness --- 1:25:01,84 0:26:46,8 (22) 0:44:18,8 (25) 0:13:56,2 (24)
25. Kučírek Tomáš (1992) CZE SK OMT Pardubice --- 1:25:16,653 0:26:19,4 (20) 0:44:18,7 (24) 0:14:38,5 (25)
26. Mrázek Vladimír (1985) CZE --- --- 1:29:30,133 0:27:44,6 (25) 0:46:54,6 (29) 0:14:50,9 (27)
27. Hrabě Pavel (1983) CZE --- --- 1:30:03,063 0:28:36,3 (27) 0:46:17,7 (28) 0:15:09,1 (28)
28. Pavelka Marek (1988) CZE Pardubice --- 1:30:08,203 0:30:43,4 (32) 0:44:38 (26) 0:14:46,9 (26)
29. Jirčík Miroslav (1976) CZE 3D Fitness Race Team --- 1:31:08,663 0:30:27,5 (30) 0:44:59,2 (27) 0:15:42 (31)
30. David Václav (1974) CZE Smiřice --- 1:33:39,65 0:29:48,7 (29) 0:48:24,8 (33) 0:15:26,2 (29)
31. Jelínek Petr (1978) CZE --- --- 1:34:46,227 0:31:20,9 (33) 0:47:24 (30) 0:16:01,3 (33)
32. Štěpán Pavel (1977) CZE SK OMT Pardubice --- 1:35:10,957 0:32:02,2 (35) 0:47:26 (31) 0:15:42,8 (32)
33. Kačena Martin (1974) CZE 3D Fitness --- 1:35:20,777 0:30:28,9 (31) 0:49:12,5 (34) 0:15:39,4 (30)
34. Mathy Jan (1979) CZE TT Cyklorenova Cvikov --- 1:36:57,797 0:28:54,4 (28) 0:50:44,6 (35) 0:17:18,8 (37)
35. Husák Ondřej (1978) CZE --- --- 1:37:44,873 0:33:02,2 (37) 0:48:09 (32) 0:16:33,6 (35)
36. Petráček Milan (1974) CZE Česká Skalice --- 1:40:03,75 0:32:08,9 (36) 0:51:49,4 (37) 0:16:05,4 (34)
37. Novák Jakub (1983) CZE --- --- 1:40:04,587 0:31:46,1 (34) 0:51:16,6 (36) 0:17:01,9 (36)
Skořepa Mirek (1981) CZE --- --- DNS
Holubec Miroslav (1976) CZE Ostrov --- DNS
Štangler David (1974) CZE Loko Trutnov --- DNS